Merkel e hodhi poshtë kritikën e Trampit, pohon se Gjermania merr vendime të pavarura

Bruksel, 11 korrik 2018 (MIA) - Gjermania mund të marrë "vendime të pavarura", theksoi kancelarja gjermane Angela Merkel, duke e hedhur poshtë kritikën e presidentit amerikan Donald Tramp për projektin për gazsjellësin me Rusinë.
"Personalisht, përjetova, ajo pjesë e Gjermanisë të kontrollohet nga Bashkimi Sovjetik. Jam shumë e lumtur që sot lirisht jemi të bashkuar...dhe për këtë mund të themi se zbatojmë politika të pavarura dhe mund të marrim vendime të pavarura", deklaroi Merkel.
Reagimi i Merkelit pasoi pas deklaratës së Trampit gjatë mëngjesit se Gjermania është varur nga Rusia për shkak të gazit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail