Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në shirat e rrëmbyeshëm në ishullin Majorka

Madrid, 10 tetor 2018 (MIA) - Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet në qytezën Sant Lorens në ishullin spanjoll Majorka, kumtoi Shërbimi për Gjendje të Jashtëzakonshme të Spanjës.
Mes viktimave ka dy shtetas britanikë, kumtoi zëvendësprefekti i qytetit.
Të paktën 12 persona ende konsiderohen të zhdukur pas shirave të mbrëmshme të rrëmbyeshme.
Sipas autoriteteve, intensiteti i shirave ka qenë 220 litra në metër katrorë.
Në rajon janë dërguar 80 ushtarë dhe teknikë të cilët duhet t'ju ndihmojnë banorëve dhe autoriteteve lokalë. Shkollat janë mbyllur në tri lagje. Qindra njerëz janë strehuar në objekte sportive dhe në hipodromin lokal.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail