Ligji për parandalimin e Bregzitit sot para Dhomës së lordëve në Parlamentin britanik

Londër, 6 shtator 2019 (MIA) – Ligji për parandalimin e Bregzitit, që dje e miratuan deputetët Dhomës së ulët të Parlamentit britanik, sot do të jetë në rend dite të Dhomës së lartë, dhomës së lordëve.

Dhoma e ulët u dakordua se të hënën do t’i shqyrtojë edhe amendamentet e Dhomës së lordëve dhe se qeveria ka për qëllim ta përgatit ligjin dhe t’i prezantohet mbretëreshës.

Ligji i propozuar u miratua nga deputetët të mërkurën me të cilën i shkaktuan humbje të madhe kryeministrit Boris Xhonson, njofton Bi-Bi-Si.

Ekzistojnë pretendime se ithtarët e Bregzitit mund qëllimisht ta shtyjnë miratimin e ligjit që ai të mos marrë pëlqim nga mbretëresha para se të shpërndahet parlamenti javën e ardhme. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail