BE-ja vendos sanksione edhe kundër 13 personave dhe dy kompanive për shak të Ukrianës

Bruksel, 12 maj 2014 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të BE-së sot në Bruksel vendosën ta zgjerojnë listën me personat fizik apo juridik të cilëve u vendosen sanksione për shkak të krizës ukrainase.

Kjo është hera e parë që BE-ja sanksionon kompanitë. Ministrat kanë rënë dakord për masat e reja gjatë takimit të sotëm në Bruksel

Trembëdhjetë rusët dhe kriemanët e sanksionuar sot çojnë në 61 numrin e individëve të ndëshkuar nga BE-ja për shkak të krizës në Ukrainë.

Masat e BE-së vijnë një ditë pasi rebelët prorusë kanë mbajtur referendum për vetëvendosje në lindje të Ukrainës. BE-ja ka thënë se nuk do t'i njohë rezultatet e këtij votimi.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail