Al Kaeda në Jemen mori përgjegjësinë për sulmin ndaj "Sharli Edbo"

Londër, 14 janar 2015 (MIA) - Lideri i Al Kaedës në Jemen përmes video porosisë mori përgjegjësinë për sulmin ndaj javores satirike franceze "Sharli Edbo" dhe dy sulmeve të tjera, të lidhur me këtë.

"Martirët kishin detyrë dhe e kryen",  theksohet në video porosinë e njërit nga liderët e Al Kaedës, Naser Ben ali al Anasi.

Në sulme, të kryera javën e kaluar u vranë 17 veta.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail