Qendër për mbështetje të personave me probleme me shikimin

Shkup, 21 dhjetor 2016 (MIA) - Në Shkup sot do të hapet Qendra e parë për mbështetje të personave me probleme me shikimin, e cila do të udhëhiqet nga Kryqi i Kuq i Qytetit të Shkupit në bashkëpunim me Unionin e të verbërve në Maqedoni.
Qendra është hapur me mbështetje të Projektit të USAID-it dhe LCIF për fëmijët me pengesa në shikim (CwVIP) të cilët i mbështesin aktivitetet në 36 muajt e ardhshëm në Kryqin e Kuq të qytetit të Shkupit.
Qëllimi kryesor i qendrës është të sigurojë mbështetje dhe trajnim për personat me probleme me shikimin dhe familjet e tyre. Aktivitetet projektuese përfshijnë punëtori, mbështetje psiko-sociale, ngritje të vetëdijes për të drejtat e personave me shikim të dëmtuar dhe mbështetje gjatë punësimit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail