VMRO-DPMNE: Ministria e Financave me sukses menaxhon me financat shtetërore

Shkup, 10 janar 2017 (MIA) - Interesi për huamarrjen e sotme, përmes dhënies së letrave me vlerë arrin 2,4 për qind dhe paraqet shkallë më të ulët të interesit, të cilën Ministria e Financave e ka marrë në vitet e fundit, që është shembull për menaxhim të suksesshëm me financat shtetërore dhe udhëheqjen e politikës financiare, theksohet në reagimin e VMRO-DPMNE-së në akuzën e LSDM-së për huatë e reja të Ministrisë së Financave.
Siç theksojnë nga VMRO-DPMNE-ja, letrat shtetërore me vlerë, si instrument financiar për financimin e deficitit buxhetor, i ka vendosur pikërisht LSDM-ja kur ishte në pushtet.
Sipas VMRO-DOMNE-së, pikërisht menaxhimi jo ekonomik me financat shtetërore dhe shpërdorimii kapitalit shtetëror janë arsyet kryesore pse LSDM-ja është opozitë tani më 10 vjet dhe do të qëndrojë edhe në katër vitet e ardhshme.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail