Shënimi i 54 vjetorit të Marrëveshjes së Eliseut

Shkup, 23 janar 2017 (MIA) - Ambasadat e Gjermanisë dhe Francës sonte në Kinotekën e Maqedonisë do ta shënojnë 54 vjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes së Eliseut, me të cilën ishte zyrtarizuar miqësia francezo-gjermane.
Me këtë rast fjalim do të mbajnë ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës në Maqedoni, Kristine Althauzer dhe Kristijan Timonie, ndërsa pastaj në Kinotekë do të luhet filmi "Franc" - realizimi i fundit kinematografik i regjisorit francez Fransoa Ozon.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail