Fillon gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2016/2017

Shkup, 23 janar 2017 (MIA) - Rreth 270.000 nxënës, prej të cilëve 188.000 nxënës të shkollave fillore dhe 80.000 të shkollave të mesme, sot kthehen në bankat shkollore për fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të vitit shkollor 2016/2017.
Pushimi dimëror përfundoi dje me dy ditë mësim shtesë (18 dhe 20 janar), sipas rekomandimit të Komisionit për sëmundje ngjitëse dhe Ministrisë së Shëndetësisë që të shmanget rreziku nga përhapja e gripit.
Nga e hëna e ardhshme më 30 janar, do të fillojë testimi ekstern i 18.600 maturantëve, i cili do të zgjasë deri më 3 shkurt 2017.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail