Komunikacioni nëpër rrugë të lagështa

Shkup, 23 janar 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet në kushte të dimrit, nëpër rrugë kryesisht të lagështa, vende-vende me mbetje nga bora e shkrirë në rrugë pas intervenimit të ekipeve kujdestare të "Rrigëve të Maqedonisë".
LAMM rekomandon vozitje kryesisht të kujdesshme, shpejtësi të adaptuar të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor. Në gryka malore është e mundur dukuria e shembjeve, posaçërisht në drejtimet rrugore: Koçan - Makedonska Kamenicë - Dellçevë, Vinicë - Berovë, Gostivar - Strazhë, Mavrovë - Dibër - Strugë, Demir Kapi - Udovë, Katllanovë - Veles, Krushevë - Demir Hisar dhe Resnjë - Bukovë.
Në fuqi është obligimi ligjor për posedim të oblikgueshëm të pajisjes dimërore në automjete, pa marrë parasysh gjendjen momentale të motit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail