Sekretari i përgjithshëm i NATO-s e ka përshëndetur progresin politik në Shkup

Bruksel, 17 maj 2017 (MIA) - Pasi që në emër të bashkimit Evropian, ndarja e sotme e mandatit për formimin e qeverisë, kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev, pasdite e përshëndetën përfaqësuesja e lartë Federika Mogerini dhe eurokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, me kumtesë me urime për hapin e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov u paraqit edhe Aleanca veriatlantike.
Siç njofton korrespondenti i MIA-s nga Brukseli, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e quajti "hap në drejtim të duhur" hapin e Ivanovit dhe njëjtë sikur Mogerini dhe Hani, kërkoi formim të shpejtë të qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail