franca pret formim të shpejtë të qeverisë

Shkup, 19 maj 2017 (MIA) - Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që t'ia ndajë kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev mandatin për formim të qeverisë, kumtoi Ministria franceze e Punëve të Jashtme.
"Kjo është një mundësi e rë[ndësishme për vendin që të dalë nga kriza politike. Shpresojmë se qeveria e re së shpejti do të formohet. Franca u bën thirrje të gjitha forcave politike të përfaqësuara në Kuvend që të vendosin dialog konstruktiv në kuadër të institucioneve, kështu që autoritetet e ardhshme për një kohë të shkurtë të fillojnë me zbatimin e reformave urgjente të domosdoshme për stabilizim të përhershëm të vendit dhe përparim në rrugën drejt eurointegrimit", ceket në kumtesën e Minsitrisë franceze të Punëve të jashtme.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail