Johanis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

Bruksel, 11 korrik 2018 (MIA) - Presidenti rumun Klaus Johanis deklaroi se NATO duhet ta vazhdojë politikën e "dyerve të hapura" dhe shtoi se Rumania e përkrahë vendimin Republika e Maqedonisë të ftohet për t'i filluar negociatat inkuadruese me NATO-n.
"Duhet ta vazhdojmë politikën e dyerve të hapura. Rumania tërësisht e përkrahë vendimin t'ia dorëzojë ftesën për anëtarësim Maqedonisë së Veriut", theksoi Johanes.
Ai shtoi se e domosdoshme është "qasja e unifikuar dhe planifikimi i mbrojtjes së tërë krahut lindor".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail