Starton Regjistri qendror i popullsisë

Shkup, 17 tetor 2019 (MIA) – Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski do ta prezentojë Regjistrin qendror të popullsisë që sot do të lëshohet në përdorim.

Regjistri qendror i popullsisë e paraqet bazën mujore në të cilën do të ruhen të dhëna reale lidhur me popullsinë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Të dhënat në bazë do të merren prej më shumë institucioneve – MPB, Ministria e Drejtësisë – Drejtoria për Udhëheqjen e Librave amëz dhe Regjistri qendror.

Me Regjistrin qendror të popullsisë përcaktohet mënyrë e unifikuar dhe e vetme e vendosjes së bazave të të dhënave në bazë të standardeve dhe procedurave të përcaktuara. Regjistri për popullatën siguron qasje në shërbimet publike nga organet kompetente dhe personat e tjerë. shk/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail