Zaev dhe Jan Kop në karavanin e NATO-s në Fakultetin Filozofik

Shkup, 12 dhjetor 2019 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev së bashku me ambasadorin e Mbretërisë së Holandës, Dirk Jan Kop do të marrin pjesë në karvanin e NATO-s dhe debatin me studentët e UCM me temë “Rruga drejt anëtarësimit në NATO: nga një vend i izoluar drejt një vendi të integruar”.

Qëllimi i kësaj ngjarje është të nxitet debat për përfitimet nga integrimet euroatlantike dhe anëtarësimi i shtetit në NATO. Ideja është që përmes ngjarjes ta ripërsërisim gjithë procesin e integrimit në NATO, duke ju vënë theks të veçantë sfidave dhe pengesave që janë tejkaluar gjatë gjithë procesit të integrimit. Njëkohësisht ngjarja do t’u ofrojë mundësi studentëve të njoftohen më shumë për procesin dhe rëndësinë e integrimeve euroatlantike, përfitimet nga anëtarësimi në NATO, rolin të cilin NATO e ka në ruajtjen e paqes dhe sigurisë në Ballkan dhe më gjerë. ls/shk/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail