Miteva: VMRO-DPMNE është e gatshme për zgjedhje të parakohshme me një Njësi zgjedhore

Shkup, 20 janar 2022 (MIA) – VMRO-DPMNE është e gatshme të bisedojë për ndryshime në Kodin zgjedhor dhe të dëgjojë kërkesat e partive më të vogla për një Njësi zgjedhore dhe nëse ai është problem i LSDM-së dhe BDI-së, atëherë VMRO-DPMNE do të pranojë zgjedhje të parakohshme parlamentare pa qeveri teknike dhe me një Njësi zgjedhore, ka deklaruar zëdhënësja e partisë, Marija Miteva duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve në konferencën e sotme për shtyp.

Sipas Mitevës, përcaktimi i vetëm i VMRO-DPMNE-së është të zgjidhen problemet e vërteta të qytetarëve dhe vendi të del nga katër krizat ku gjendemi për momentin, ndërsa arsye për këtë janë siç tha LSDM dhe BDI. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail