Pendarovski e priti të dërguarin special të Kanadasë për BE dhe Evropë, Stefan Dion

Shkup, 7 shkurt 2023 (MIA) - Miqësia dhe marrëdhëniet e mira dypalëshe mes Maqedonisë së Veriut dhe Kanadasë ishin konfirmuar në takimin e sotëm të presidentit Stevo Pendarovski dhe të dërguarit special të Kanadasë për Bashkimin Evropian dhe Evropë, Stefan Dion.

Siç informoi Kabineti i presidentit Pendarovski, bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime dhe informacione për gjendjen e krizës në rajon dhe në Evropë, me çka shefi i shtetit e njoftoi bashkëbiseduesin me rrjedhën e integrimeve evropiane.

"Në takim ishin theksuar partneriteti i fuqishëm multilateral mes Maqedonisë së Veriut dhe Kanadasë, veçanërisht në kuadër të NATO-s dhe ishte theksuar interesi për zgjerimin e bashkëpunimit në sferat me interes të ndërsjellë", bëhet e ditur në kumtesën e Kabinetit të presidentit, Pendarovski. fc/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail