Nënshkruhet memorandum për edukim ekologjik në kopshtet e fëmijëve

Shkup, 10 shkurt 2012 (MIA) - Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dhe Shoqata e qytetarëve "OHO" sot do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim për realizimin e programit "Integrimi i edukimit ekologjik në sistemin arsimor të Maqedonisë" në kopshtet e fëmijëve.

Memorandumin do ta nënshkruajnë ministri i Punës dhe Politikës Sociale Spiro Ristovski deh drejtoresha e programit të Shoqatës "OHO" Aleksandra Mladenovska-Kostiq.

Programi është me qëllim të motivimit të kopshteve të fëmijëve që të ndërmarrin aksione konkrete ndaj mjedisit jetësor dhe ngritje të vetëdijes ekologjike te fëmijët e vegjël që në fëmijërinë e hershme.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail