Veljanovski dërgoi telegram ngushëllimi deri te Bejner për viktimat e ngjarjeve në Boston

Shkup, 16 prill 2013 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanovski sot dërgoi telegram me ngushëllime deri te kryetari i Dhomës Përfaqësuese të SHBA-së Xhon Bajner, për sulmin në Boston.

"Me keqardhje të madhe e pranova lajmin për fatkeqësinë e madhe që ndodhi në Boston, në të cilën jetën e kanë humbur njerëz të pafajshëm. Asgjë nuk mundet ta zbutë dhimbjen pas humbjes së personave më të afërt.  Ngushëllohem me ju në këto momente të pikëlluara dhe thellë pikëllohem për jetët e humbura në këtë tragjedi të madhe. Dëshiroj shpejtë ta tejkaloni dhimbjen, edhe pse vuajtja për jetët e humbura do të jetë e përhershme", citohet në telegramin që Veljanovski e dërgoi deri te Bajneri dhe qytetarët e SHBA-së.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail