Shoqata e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë dërgon telegram ngushëllimi për viktimat e Bostonit

Shkup, 17 prill 2013 (MIA) - Shoqata e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë, përmes Ambasadës së SHBA-ve në Shkup, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta popullit amerikan për tragjedinë që ndodhi dje në Maratonën e Bostonit, ku humbën jetën të paktën tre veta dhe mbi 140 të tjerë u plagosën.

"Kjo dhembje shtohet edhe më tepër kur kemi parasysh faktin se ajo  ndodhi pikërisht në një ngjarje të rëndësishme sportive, e cila historikisht ka përcjellë frymën e paqes dhe tolerancës mes popujve të ndryshëm të botës", thuhet në ngushëllim.

Shoqata e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë popullit mik amerikan i shpreh ngushëllimet më të sinqerta me shpresën që kjo ngjarje të ndriçohet deri në fund.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail