Garë në vrapim përgjatë skelës së Vardarit për nder të viktimave në Maratonën e Bostonit

Shkup, 19 prill 2013 (MIA) - Për nder të viktimave në Maratonën e Bostonit, sot do të organizohet garë në vrapim, e cila në orën 18 do të fillojë në afërsi të kafenesë "Zhabar" dhe do të përfundojë deri te ura afër hotelit "Aleksandar Pallas".

Organizatori "Vrapojmë së bashku" u bën thirrje të gjithë garuesve profesionistë dhe rekreativë të marrin pjesë në këtë garë përgjatë skelës së Vardarit në Shkup dhe në këtë mënyrë të shprehin ngushëllime.

"Kjo garë në vrapim, gjithashtu, ka për qëllim që të dërgojë apel deri te të gjitha institucionet kompetente që të marrin masa të duhura për sigurinë e të gjitha garave dhe ngjarjeve sportive që të parandalohen tragjeditë e tilla", kumtoi organizatori.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail