SHBA-ja bënë thirrje për qetësi në Maqedoni

Shkup, 11 korrik 2014 (MIA) - Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët.

Në një deklaratë dhënë Radios Evropa e Lirë, ambasada amerikane ka thënë se "dhuna minon legjitimitetin e shkakut dhe largon vëmendjen nga përpjekjet produktive për zgjidhjen e çështjeve"”.

Më 4 korrik, policia në Shkup është përleshur me protestuesit që protestonin kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, lidhur me rastin "Mostra".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail