Неделен хороскоп Месечен хороскоп
од 30.04.2016 до 07.05.2016 01.04.2016 до 01.05.2016

Работа  заради некоја работа чувствувате голем товар на вашата душа. Токму затоа постои можност да појдете во некој верски храм  или да побарате добар пријател кој умее до крај да ве ислуша. Направете го она што  мислите дека е најдобро за вас. На полето работа овој период ќе ги работите само вообичаените работи иако околу вас ќе се случуваат нови нешта. Вие за сега ќе останете на своите ставови. Во моментот ви недостасува самодоверба тоа е она што ќе ве натера да одите напред па токму заради тоа најдобро би било да поработите на овој сегмент. Немојте да бидете тврдоглави и да одите што се вели со глава во ѕид, последиците ќе ги чувствувате вие но и оние околу вас иако не се виновни.
Љубов ова е период кога ќе бидете вистински расположени за забава и љубов. Ќе повикате пријател кој ви е драг и пријатен, но и вас ќе ве канат во друштво. Оние кои имаат симпатија и подолго време барат повод да и пријдат оваа седмица сигурно ќе го сторат тоа. Посебно успешни ќе бидат врските со риба.
Здравје не се чувствувате најдобро. Можеби станува збор само за настинка вам ви се препорачува да пиете повеќе течности особено ладни чаеви кои освен што ја гасат жедта тие се и добри чистачи на организмот.

Работа и покрај гласините кои неодамна допреа до вашите уши, дека ќе ви се случи некоја промена во врска со работното место сепак продолжувате активно да учествувате во сите нови настани и збиднувања и постојано сте во друштво на успешни луѓе кои ве поттикнуваат на креативно размислување. Ова се разбира е за пофалување. Останете мирни и мудро прифатете ги сите нови обврски. Промена нема да се случи сега за сега, вам ви претстои такво нешто, на ваша иницијатива а не наметната од друг. Малку ќе се двоумите околу некоја понуда која се шири како гласина засега но кон крајот на април можно е да биде официјална. Некаде во периодот од 15 до 19 април ќе добиете покана која ќе има врска со законот. Некој ќе побара помош од вас а на вас е да решите што ќе сторите. Но, не заборавајте, најчесто доброто со добро се враќа.
Љубов на ова поле посакувате некоја промена во љубовниот живот, мечтаете за нови пријателства и дружења и тоа желбата ви е од поодамна некаде од крајот на февруари па се до 7 април кога е вашиот краен рок да запознаете нова интересна личност со која ќе си подарите повеќе страст и уживање. Тоа ви е потребно, така ќе се релаксирате и ќе добиете позитивна енергија која ќе ја искористите на професионален план. Со постојаниот партнер се ќе тече по просечен тек па така сите ќе бидат среќни и задоволни. Оние пак слободните припадници кои се уште мислат дека не го пронашле својот партнер, се лажат. Тој е тука до нив. Потребно е само малку да погледнете и да го почувствувате флуидот кој доаѓа од оној кој ви се нуди како рамо за плачење.
Здравје бидејќи имате доста активен период, најважно од се е енергијата, таа ќе ви биде најпотребна. Затоа земајте енергетска храна богата со витамини и минерали и практикувајте секој ден да консумирате по неколку ореви и бадеми.
Бик
Дневен хороскоп
здравје љубов работа
БИК (20.04-20.05)
Знак на месецот
Бик БИК
(20.04-20.05)
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
webmail
Пребарување
Пребарување по клучен збор во содржина