Top 10 lista e gjuhëve më seksi në botë

Los-Anxhelos, 4 prill 2018 (MIA) - Platforma për mësimin e gjuhëve të huaja - Babel zbatoi anketë për atë se cili popull e ka theksin më atraktiv në botë, dhe në atë top listë nuk ka vend për ballkanasit.
Ndërsa nga gjuhët sllave, mes dhjetë të parave është vetëm gjuha ruse, edhe atë në vendin e tetë. Vendi i parë i përket gjuhës franceze, ndërsa në vendin e dytë është gjuha italiane. Top 10 lista e plotë:
1. franceze
2. italiane
3. spanjolle
4. angleze
5. gjermane
6. portugeze
7. suedeze
8. ruse
9. holandeze
10. turke
Anketa përfshiu 15.000 njerëz nga Brazili, Spanja, Italia, Franca, Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja, Kanadaja dhe Australia.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail