Makron e quajti bashkëshorten e kryeministrit australian të "shijshme"

Sidnei, 2 maj 2018 (MIA) - Kryeministri francez Emanuel Makron bëri lapsus dhe bashkëshortoren e kryeministrit australian Malkom Turnbul, Luis Turnbul e quajti të "shijshme".
Makron gjatë një konference të përbashkët për media iu falënderua Turnbul për mikpritjen, si dhe bashkëshortes së tij të "shijshme".
"Dua t'u falënderohem për pritjen, Juve dhe bashkëshortes tuaj të 'shijshme' për pritjen e ngrohtë", tha Makron.
Deklarata nxiti shaka të shumta në llogari të Makronit. Sqarimi fshihet me siguri në përdorimin e gabuar të gjuhës angleze sepse fjala "e shijshme" (delicious) në frëngjisht përkthehet edhe si e bukur apo e këndshme.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail