Meshkujt e sjellshëm kanë më shumë fat në shtrat

Ndonëse miti i zakonshëm thotë se femrat i refuzojnë vazhdimisht meshkujt e sjellshëm dhe duan të bëjnë seks me meshkuj të mëdhenj e të fuqishëm, një studim i ri ka zbuluar se e kundërta e kësaj është e vërtetë!

Universiteti Queensland ka kryer një studim me mijëra persona, duke ua analizuar të dhënat personale.

Pas kësaj analize, shkencëtarët konstatuan se meshkujt që bëjnë më shpesh seks janë më të ndërgjegjshëm, më të qëndrueshëm emocionalisht dhe dalin më shpesh.

Të dalurit shpesh mund t’ju duket si gjë e qartë, por qëndrueshmëria emocionale dhe ndërgjegjja nuk janë gjithmonë kualitete që përdoren për t’i krijuar heronjtë fiktivë romantikë.

Siç duket, femrat janë më të interesuara në llojin e meshkujve që i trajtojnë ato mirë dhe nuk i keqtrajtojnë.

Veç kësaj, hulumtuesit gjithashtu kanë theksuar faktin se femrave u pëlqejnë meshkujt me një shumëllojshmëri trajtash personaliteti. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail