Harta e botës sipas moshës mesatare kur njerëzit e humbin virgjërinë

Shtetasit e Brazilit e humbin virgjërinë në moshën më të hershme (17.3 vjet), sipas një anketimi i cili i kishte hulumtuar 37 shtete të ndryshme përgjatë botës. Sipas këtyre hulumtimeve, shtetet në Azinë Jug-Lindore dhe Oqeani janë më të prirë ta kenë më vonë përvojën e parë seksuale, ndërkaq shtetet në Amerikën Jugore i kanë më herët përvojat e para seksuale. Kolumbia është shteti i dytë ku njerëzit e humbin në moshë të hershme virgjërinë, ndjekur pas nga Australia dhe Zelanda e Re. Nga shtetet e anketuara, në Malajzi njerëzit e humbin më së voni virgjërinë, në një moshë mesatare 23.7 vjet. Sidoqoftë, kjo është lista e plotë e shteteve të cilat e humbin virgjërinë në moshë të hershme. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail