Ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve?

Sipas një studimi të botuar së fundmi, është koha për të zgjeruar repertorin tuaj kur bëhet fjalë për zonat erogjene

Me siguri të gjithë keni dëgjuar për pikën G, por çfarë dini për pikat P dhe F? Ne ju sjellim të gjitha zonat erogjene të njohura që patjetër do të ringjallin jetën tuaj seksuale, transmeton Telegrafi.

Autori i studimit Oliver Turnbull thotë se ka një numër të madh zonash erogjene në trupin e grave dhe burrave që ne i neglizhojmë pa nevojë, ndërsa për seksin plot pasion dhe nga i cili fluturojnë shkëndija, nuk duhet fokusuar ekskluzivisht në këto zona, shkruan Men’s Health

A jeni të sigurt që e dini në cilat pika burrat dhe gratë humbasin plotësisht mendjen?

Rezultatet mund t’ju befasojnë dhe nëse doni të jeni një ekspert i vërtetë seksi, ju duhen vërtet këto të dhëna.

Në vijim, ne zbulojmë se ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve.

Gratë

Klitoris – 9.17

Vagjinë – 8.40

Gojë / Buzë – 7,91

Pjesa e përparme e qafës – 7.51

Lythat – 7,35

Gjoks – 7,35

Brendësia e kofshës – 6,70

Pjesa e pasme e qafës – 6.20

Veshë – 5.06

Burrat

Penis – 9

Gojë / buzë – 7.03

Testikuj – 6.50

Brendësi e kofshës – 5,84

Pjesa e përparme e qafës – 5,65

Lythat – 4,89

Zona që ndan anusin nga testikujt – 4,81

Pjesa e pasme e qafës – 4.53

Linja e qimeve pubike – 4,80

Veshë – 4.30lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail