"Djaloshi pa zë" fitoi në "Britania ka talent"

Londër, 4 qershor 2018 (MIA) - Komediani Li Ridli, më i njohur si "Djaloshi pa zë", i cili përndryshe është person me aftësi të kufizuara, fitoi në shoun "Britania ka talent".
Komediani tridhjetë e shtatëvjeçar me humorin e tij fitoi shumicën e votave nga gjithsej 2,5 milionë teleshikues. Ai në finale i fitoi rivakët e tij Robert Uajt, gjithashtu komedan dhe këngëtar Donpez Dakrez.
Li Ridli përndryshe ka lindur me paralizë celebrale, për shkak se ka pengesa nl të folurit, dhe shakatë e tij, të cilat shpeshherë janë edhe në llogari të tij, i tregon me ndihmën e teknologjisë digjitale.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail