Haradinaj: Kosova është e lumtur që është prezantuar nga Dua Lipa

Prishtinë, 11 shkurt 2019 (MIA) – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e uroi këngëtaren me origjinë nga Kosova, Dua Lipa për dy çmimet e fituara në ndarjen e mbrëmshme të ndarjes së çmimeve “Gremi”, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Haradinaj në ueb faqen e saj të Fejsbukut shkroi se “Dua edhe një herë dëshmoi se me punë dhe talent kalohen të gjithë kufijtë”.

“Urime Dua! Kosova është e lumtur që në botë po prezantohet me emrin tënd”, shkroi Haradinaj.

Dua Lipa i fitoi çmimet “Gremi” për artisten më të mirë të re dhe për këngën më të mirë ritmike, për hitin “Elektrisiti”. mb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail