Nga 1 deri në 5, sa inteligjent emocionalisht është i dashuri juaj?

Nëse i dashuri juaj i ka të gjitha këto cilësi, mbajeni, mos e lëshoni!

1. Ai është në gjendje të tregojë ndjeshmëri. Qeni juaj ka vdekur. Në vend që të thoshte “përse je aq dramatike, është thjesht një kafshë”, ai ju ngushëlloi gjithë ditën dhe dy javë më vonë ju çoi në një udhëtim të befasishëm – për të adoptuar një qen tjetër.

Ai është empatik dhe i aftë të ketë mirëkuptim për problemet e të tjerëve, shkruan Cosmopolitan, përcjell Telegrafi.

2. Nuk është impulsiv. Kur argumentoni, ai është që “lëshon pe” çdo herë.

Ai kurrë nuk do të thotë diçka të shëmtuar në afekt, vetëm sa për t’ju lënduar, por vetëm debaton mbi argumentet që qëndrojnë.

3. Mundohet gjithmonë të jetë dashamirës me miqtë tuaj. Madje edhe me ata për të cilët ju ka thënë se po e bëjnë me nerva. Sepse ai e di që është e rëndësishme për ju.

Nuk ka momente kur ai “ju injoron” ndërsa ju jeni duke i treguar diçka.

5. Mos i mbani problemet ”brenda vetes”. Nëse ekziston një temë që shkakton konvulsione, ata do të insistojnë në zgjidhjen e problemit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail