Britaniku që iku me një grua ukrainase, u nda prej saj dhe tani ka frikë për veten e tijLondër, 27 shtator 2022 (MIA) – Tony Garnett, “humanisti” anglez, i cili u bë “i famshëm në mbarë botën” pasi fillimisht pranoi në shtëpinë e tij një grua ukrainase e cila u largua nga atdheu i saj për shkak të luftës, më pas la gruan dhe dy. fëmijë, pak më vonë, pas rreth katër muajsh, ai u nda edhe me të dashurin e tij të ri. E gjithë kësaj i parapriu një debat i dhimbshëm.

Garnet, përkatësisht, pretendon se u nda me gruan ukrainase, Sofia Karkadi, pasi ajo dyshohet se me thikë ka dëmtuar me dashje murin në shtëpinë e marrë me qira në Bradford të Anglisë dhe ndërkohë, thotë ai, ukrainasja ka ndërhyrë në punën e tij. marrëdhëniet me dy fëmijët e tij. Më pas ai i paketoi të gjitha gjërat e saj në çanta të zeza, raporton Daily Mail.

- Fëmijët e mi do të jenë gjithmonë të parët!, theksoi Toni.

Në maj, pas një lidhjeje dhjetëvjeçare, ai la partneren e tij Lorna Garnett dhe filloi të jetonte me ukrainasen Sofia, vetëm pak ditë pasi e priti në shtëpinë e tij.

– Po festonim ditëlindjen time të 30-të, por m’u desh të lajmëroja policinë se Sofia e dëmtoi murin. Mesa duket nuk e duron dot alkoolin. Më ka mërzitur sjellja e saj irracionale, nuk e duroj dot më abuzimin dhe inatin. Lornën dhe fëmijët e lashë për të, bëra çdo përpjekje për ta ndihmuar, doja që të rrinim bashkë, shtoi ai.

Toni pranon se ai duket "si një hov" pas ndarjes, por këmbëngul se Sofia ka një anë të errët dhe tani i frikësohet asaj për sigurinë e tij.

-Kam gabuar, nuk duhet të kisha pasur lidhje me Sofjen. Siç e thashë edhe më parë, marrëdhënia ime me Lornën tashmë kishte përfunduar dhe isha vërtet e pakënaqur. Por sigurisht që nuk kisha nevojë për këtë. Unë u përpoqa ta ndihmoja. Unë vërtet u përpoqa. Ai mund të jetë duke vuajtur nga PTSD (çrregullim stresi post-traumatik). Por ajo është nga Kievi, dhe nuk ka pasur vërtet luftë atje… Gjithsesi, shpresoj që ajo të gjejë një vend të sigurt për të jetuar, por definitivisht nuk është për mua. Ma prishi ditëlindjen!, thotë Toni.

Ai tani po e ndihmon atë të gjejë strehim të ri, por nuk dëshiron më të merret me refugjatët dhe gratë refugjate nga Ukraina.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail