Një mënyrë e thjeshtë dhe e lirë për të ngrohur shtëpinë tuajLos Anxhelos, 26 shtator 2022 (MIA) – Çmimet e energjisë elektrike dhe gazit në Evropë vazhdojnë të thyejnë rekorde, kështu që njerëzit po përpiqen të gjejnë një mënyrë më të lirë dhe më efektive për ngrohjen e shtëpive këtë dimër. Pra, në internet u shfaqën një ngrohës qiri i bërë vetë (rekomandohet i ulët) dhe enë balte. Për këtë pajisje të improvizuar, të kesh shumë kontejnerë të madhësive të ndryshme është thelbësore.

Koncepti është si më poshtë... Një enë balte vendoset në një stendë që e ndan nga baza - një pjatë balte e kthyer përmbys. Tasi më i thellë duhet të mbledhë nxehtësinë nga qirinjtë e vendosur nën të.

Hapësira nën tenxhere duhet të jetë e hapur në mënyrë që qirinjtë të kenë oksigjen për djegie dhe me mbylljen e gjithë kjo e intensifikon nxehtësinë, kështu që ajo rrezaton edhe më fort në hapësirë. Ndjekësit janë të kënaqur me këtë video mësim.

Një tjetër përdorues bëri versionin e tij të këtij dizajni, duke regjistruar rezultatet me një kamerë termike, duke filluar nga 22.2 gradë Celsius, duke shkuar deri në 50.6 gradë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail