Një tjetër qytet në Itali ofron ndihmë financiare për vendosjePalermo, 24 nëntor 2022 (MIA) – Qyteti Presice, në jug të rajonit të Pulias të Italisë, është një tjetër në serinë që do t'u paguajë të interesuarve për shtimin e popullsisë atje, duke u premtuar deri në 30 mijë euro, megjithëse si gjithmonë. , ka kushte... Ata që pranojnë ofertën duhet t'i përdorin paratë për të blerë një bosh, dmth. pronë e braktisur, e cila kushton rreth 25 mijë euro dhe për ta rinovuar.

– Në vendin historik, të ndërtuara para vitit 1991, ka shumë shtëpi bosh, të cilat do të donim t’i shihnim sërish me banorë të rinj. Ne do të ofrojmë deri në 30,000 € për njerëzit që duan të lëvizin këtu dhe të blejnë një nga këto banesa të braktisura. Fondet totale do të ndahen në dy pjesë: një pjesë do të shkojë për blerjen e shtëpisë së vjetër dhe tjetra për rinovimin e saj, nëse është e nevojshme, tha për CNN përfaqësuesi i pushtetit vendor, Alfredo Palese.

Presice është i fundit në një seri komunitetesh rurale në Gadishullin Apenin që përpiqet të tërheqë banorë të rinj me stimuj në para. Rregullat ndryshojnë nga qyteti në qytet, por zakonisht aplikantët e mundshëm duhet të angazhohen për të paguar për rinovimin e shtëpisë brenda një periudhe të caktuar kohore dhe ta përdorin atë si vendbanim kryesor.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail