Plazhi Hokkaido në Japoni – Një kombinim i pazakontë i detit, rërës dhe borësTokio, 12 janar 2023 (MIA) – Shumë njerëz pyesin veten nëse preferojnë plazhin dhe detin, apo borën?… Është një vend që në një farë mënyre i ofron të dyja. Bëhet fjalë për plazhin Hokkaido në Japoni.

Gjeoparki Botëror i UNESCO-s, San'in Kaigan, pjesë e të cilit është plazhi, shtrihet nga bregu perëndimor i Tottori deri në Kepin lindor Kyogamisaki në Kioto. Në këtë gjeopark ka veçori të shumta gjeologjike që lidhen me zhvillimin e detit të Japonisë, si dhe lugina, duna ranore, hekura rëre, shkëmbinj vullkanikë, por edhe plazhe që ngjajnë me lumenjtë.

Ky kombinim i detit, rërës dhe borës u bë një hit në internet, ku shumë thonë se imazhi i frymëzoi ata të udhëtonin dhe të eksploronin botën.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail