Areta Frenklin varroset në Detroit

Uashington, 1 shtator 2018 (MIA) - Legjenda e muzikës soul Areta Frenklin dje është varrosur në qytetin e lindjes Detroit në prani të familjes dhe miqve të saj, mes të cilëve kishte edhe shumë personalitete të njohura.
Varrimi ka zgjatur pesë orë, ndërsa një numër i madh i adhuruesve të saj me orë të tëra kanë qëndruar para kishës.
Frenklinit me shfaqjet e saj në varrim i dhanë respekt Stivi Uonder, Arijana Grande, Çaka Kan, ndërsa fjalim mes të tjerëve kishte edhe ish presidenti i SHBA-së Bill Klinton.
Frenklin vdiq më 16 gusht në shtëpinë e saj në Detroit nga kanceri në pankreas.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail