Greta Thunberg po shkruan një libër mbi ndryshimet klimatike

Stokholm, 1 prill 2022 (MIA) - Aktivistja suedeze e klimës, Greta Thunberg tha se planifikon të botojë një libër gjithëpërfshirës për ndryshimet klimatike në tetor dhe ka mbledhur më shumë se 100 bashkëpunëtorë për të punuar me të për të.

“Vendosa të përdor platformën time për të bërë një libër të bazuar në shkencën më të mirë të disponueshme për momentin – një libër që trajton në mënyrë holistike krizat e klimës, mjedisit dhe qëndrueshmërisë. "Kam ftuar më shumë se njëqind njerëz në mbarë botën - shkencëtarë, aktivistë dhe shkrimtarë - për të krijuar një libër që trajton krizën klimatike dhe mjedisore nga një këndvështrim gjithëpërfshirës," shkroi Thunberg në Twitter.

Ndryshimet klimatike janë një nga shenjat e pakta të një krize më të gjerë të qëndrueshmërisë, tha ajo. Adoleshenti shpreson se libri do të shërbejë si referencë për kriza të tjera specifike.

Autorët thuhet se përfshijnë studiuesit e klimës Johann Rockstrom dhe Catherine Heijo, ekonomistin Thomas Pickett dhe shkrimtaren Margaret Atwood. Libri pritet të dalë në tetor në MB.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail