Madonna është këngëtarja e para femër me top 10 albumeLos Anxhelos, 2 shtator 2022 (MIA) – Ylli i popit Madonna këtë javë hyri në histori si muzikantja e parë femër që ka albume më të mira në SHBA në pesë dekada të ndryshme.

Përmbledhja e remiksit "Finally Enough Love" arriti kulmin në nr. 8 në tabelën e albumeve të Billboard të kësaj jave. Albumi është i disponueshëm në një version standard me 16 këngë dhe një botim të zgjeruar "Deluxe" me 50 këngë - i disponueshëm në platformat e transmetimit dixhital dhe gjithashtu mund të blihet në pako me tre CD ose gjashtë vinyl.

Ky është albumi i 23-të i Madonës që hyn në top 10 në SHBA. Ylli i popit, e cila kohët e fundit festoi ditëlindjen e saj të 64-të, hyri për herë të parë në top 10 me albumin debutues Madonna në tetor 1984. Në të njëjtën dekadë, ajo arriti ta bëjë këtë edhe me albumet "Like a Virgin", "True Blue", "Who's That Girl" dhe "Like a Prayer".

Në vitet '90, ajo e përsëriti me shtatë albume të tjera - I'm Breathless, Erotica, The Immaculate Collection, Bedtime Stories, Something to Remember, Evita dhe Ray of Light. Gjashtë albumet e saj përfunduan në top 10 në të parën dhe katër të tjerë në dekadën e dytë të shekullit të 21-të.

Nga këto 23 albume, nëntë arritën numrin një: 1984 Like a Virgin, 1986 True Blue, 1989 Like a Prayer, 2000 Music, 2000 American Life, 2003 Confessions on a Dance Floor” – “NAHard Candy” 2008, 2005, – 2011 dhe “Madame X” në 2019.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail