Bono turne pa "You-too", me rastin e kujtimeve të tijNju Jork, 4 tetor 2022 (MIA) – Turneu i radhës i rok këngëtarit Bono Vox do të jetë pa grupin e tij You-Too dhe pa një album të ri si arsye, për të promovuar memoarin e tij, Surrender: 40 Songs, one story”, i cili. do të publikohet më 1 nëntor.

“Surrender” titullohet një këngë nga albumi “War” i grupit.

Gjigandi i koncerteve botërore Live Nation dhe shtëpia botuese Penguin Random House njoftuan sot se superylli 62-vjeçar do të vizitojë 14 qytete në mbarë botën në nëntor. Turneu do të fillojë më 2 nëntor në Teatrin Beacon në Manhattan, Nju Jork, SHBA dhe do të përfundojë më 28 nëntor në Teatro Colosseum në Madrid, Spanjë.

– Më mungon skena dhe të qenit pranë publikut “Yu-tu”. Në këto shfaqje kam disa histori për të kënduar dhe disa këngë për të treguar, tha Bono.

Yu-tu u themelua në fund të viteve 70 në Irlandë. Ata tërhoqën vëmendjen me albumin e tyre të parë "Boy" (1980), dhe arritën suksesin e tyre të parë të madh me albumin e tyre të tretë "Lufta" (1983), si dhe me albumin e tyre të pestë "The Joshua Tree" (1987). Grupi regjistroi gjithsej 14 albume, i fundit prej të cilëve është "Songs of Experience" (2017).lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail