Sot do të shpallen nominimet për OscarLos Anxhelos, 24 janar 2023 (MIA) – Akademia Amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit sot në Los Anxhelos do të shpallë nominimet për çmimet prestigjioze “Oscar”.

Përsosmëria përfaqësohet nga një statujë e praruar në formën e një njeriu, e bërë nga britanium, me një bazë metalike të zezë, 34 centimetra e lartë dhe peshon 3,85 kilogramë. Ceremonia e 95-të e ndarjes së çmimeve këtë vit do të zhvillohet më 12 mars, në 24 kategori.

Ceremonia e shpalljes së fituesve është një nga çmimet më prestigjioze në botën e filmit.

Filmi i regjisorit Shane Heder "KODA" ishte fituesi kryesor i Oskarit të vitit të kaluar për filmin më të mirë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail