Aksionet e "Disney" në rritje pas suksesit të "Avatar 2"

Los Angeles, 07 shkurt 2023 (MIA) - Aksionet e Disney u rritën më shumë se 26 për qind vetëm në muajin shkurt, falë suksesit të Avatar 2.

Vazhdimi i filmit me fitimin më të madh të të gjitha kohërave u publikua gjashtë javë më parë dhe tashmë ka fituar 2 miliardë dollarë në mbarë botën. Nominimet për Oscar vijnë mes parashikimeve se filmi së shpejti do të kalojë Titanikun si filmi i dytë me fitimet më të larta në histori. “Avatari” i parë i 14 viteve më parë ka fituar tre miliardë dollarë.

Përgatitjet për "Avatar 3" tashmë kanë filluar, "Avatar 4" tashmë ka një skenar të shkruar dhe është planifikuar një pjesë e pestë. E gjithë kjo tregon se Disney do të ketë një fluks të ri parash në vitet e ardhshme.

Por ndërsa suksesi i filmit është ajo për të cilën të gjithë po flasin, Disney po ia del mbanë edhe në përpjekjet e tjera të saj. Dhe platforma e transmetimit Disney Plus është rritur në mënyrë të qëndrueshme, me numrin e abonentëve që është rritur me më shumë se 12 milionë në tremujorin e fundit të 2022. Kompania synon të konkurrojë me Netflix, dhe disa analistë vlerësojnë se Disney Plus do të ketë më shumë se 200 milionë abonentë deri në vitin 2025.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail