Sot i jepet lamtumira e fundit Fadil Vokrrit

Prishtinë, 10 qershor 2018 (MIA) - Sot i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit shqiptar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë dje në moshën 57 vjeçare.
Aktivitetet komemorative dhe varrimi organizohen nën patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,
Në nderim të Fadil Vokrrit, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për sot ka shpallur ditë zie, 10 qershor 2018.
Vokrri ndërroi jetë si pasojë e një sulmi kardiak.
Shumë qytetarë natën e mbrëmshme kanë ndezur qirinjtë për ta nderuar të ndjerin Fadil Vokrri, transmetojnë mediat shqiptare.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail