FIFA e ndërroi sistemin e rangimit të reprezentacioneve

Cyrih, 11 korrik 2018 (MIA) - Federata botërore e futbollit (FIFA) publikoi sistem të ri për rangim të reprezentuesve, kumtoi shërbimi për shtyp i organizatës. Rejtingu i azhurnuar do të shfrytëzohet prej muajit të ardhshëm.
Versioni i ri do ta marrë parasysh rëndësinë e ndeshjes - nga miqësore (5 pikë) deri në ndeshjet e plej-ofit në kampionatin botëror (60 pikë). Krahas kësaj, koeficientët kontinental do të zhduken.
Në versionin që përdoret tani, për ndeshje me seleksionime nga Evropa dhe Amerika Jugore, fitohen më shumë pikë se sa me ekipe nga Afrika, Amerika Veriore dhe Qendrore, Azia dhe Oqeania.
Për reprezentacione të cilat janë nikoqire të ndeshjeve të mëdha, do të ketë përllogaritje të posaçme.
Lista e parë sipas sistemit të ri do të publikohet në fund të Kampionatit botëror që fillon të en jten.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail