KB 2018: Kroacia në finale, pasi mposhti Anglinë

Moskë, 12 korrik 2018 (MIA) - Kroacia mbrëmë e mposhti Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale të Kampionatit botëror dhe për herë të parë në historinë e vet arriti deri te finalja e Mundialit.
Në minutën e 5-të, Kieran Tripier e hapi rezultatin me gol nga goditja e lirë. Nga mesi i pjesës së dytë, Ivan Perishiq e barazoi rezultatin.
Golin fitimtar për kroatët e shënoi Mario Mandzhukiq në vazhdimin e dytë.
Në finale të Kampionatit botëror 2018 të dielën, më 15 korrik, në Moskë Kroacia do të luajë kundër Francës.
Në ndeshjen për vendin e tretë, të shtunën (14 korrik), Në Sankt petersburg, Anglia do të takohet me Belgjikën.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail