Mesi i pari me 150 asistime në La Liga në shekullin 21

Barcelonë, 3 shtator 2018 (MIA) - Kapiteni i Barcelonës, Lionel Mesi, në ndeshjen e tretë të xhiros së kampionatit spanjoll të luajtur mbrëmë në "Kamp Nou" arriti dy gola dhe bëri dy asistime.
Ndeshja përfundoi me fitores e katalonasve 8:2, ndërsa Mesi u bë futbollisti i parë me 150 asistime të realizuara në shekullin 21 në La Liga.
Më afër këtij realizimi të argjentinasit nga lojtarët aktivë në pesë ligat më të fuqishme evropiane është Cesk Fabregas nga Çellzi me 143 asistime që kanë përfunduar me gol.
Hueska është ekipi i 37 në La Liga kundër të cilit Lionel Mesi ka arritur gol dhe është i pari edhe në kategorinë statistikore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail