Federer eliminohet në finalen e tetë të US Open

Nju-Jork, 4 shtator 2018 (MIA) - Bartësi i dytë i Gren slemit në Nju-Jork, Roxher Federer herët në mëngjes humbi nga Xhon Milman në të tetën e finales me rezultat 1-3, me sete 6:3, 5:7, 6:7 dhe 6:7.
Dueli ka zgjatur më shumë se tre orë e 38 minuta.
Pas këtij rezultati adhuruesit e tenisit do të mbesin pa "klasikën" e pritur Gjokoviq-Federer.
Në finalen e katërt të US Open do të luajnë: Gjokoviq - Milner, Çiliq-Nishikori, Del Potro-Izner dhe Nadal-Tim.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail