Zyrtare: De Rosi është futbollist i Boka Juniorsit

Buenos Aires, 26 korrik 2019 (MIA) – Boka Juniors e ka bërë të ditur transferin e shumëpritur dhe zyrtarisht e ka tërhequr në radhët e veta liderin e mëhershëm të Romës, Daniele de Rosi.

Ai ka nënshkruar marrëveshje me ekipin si agjent i lirë, ndërsa nuk duhet se sa do të zgjasë bashkëpunimi.

Veterani gjatë kohë ka qenë i lidhur me gjigantin argjentinas, pasi dha planet e para për pension që të luajë për “La bombonerat”.

De Rosi e ka kaluar gjithë karrierën e tij në “Qytetin e përjetshëm”, por ka qenë i panevojshëm më në ekipin e tij të zemrës, pasi nuk i është vazhduar kontrata. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail