Balloteli merr ofertë nga klubi brazilian

Rio de Zhaneiro, 6 gusht 2019 (MIA) – Futbollisti italian Mario Balloteli mund ta vazhdojë karrierën në Brazil. Flamengo i ka ofruar marrëveshje sulmuesit kontrovers 28 vjeçar, transmeton “Globo Esporte”.

“Ai është lojtar i shkëlqyeshëm dhe bisedojmë me të. Mario ka treguar interes të luajë për Flamengon, por ende nuk ka zgjidhje përfundimtare. Mbeten shumë çështje për t’u zgjidhur”, ka deklaruar Rodolfo Landim, president i klubit brazilian.

Për momentin Balloteli ka status të agjentit të lirë.

Sezonin e kaluar italiani ka luajtur për Nicën dhe Marsejn. Për Nicën ai ka luajtur 10 ndeshje dhe një asistim, ndërsa ai pjesë e Marsejt Balloteli ka regjistruar 15 ndeshje ku ka shënuar tetë gola. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail