Hamillton: Makina ime ishte keq e dëmtuar, gara u tregua si shumë e vështirë

Meksiko Siti, 28 tetor 2019 (MIA) – Piloti i Mercedesit, Luis Hamillton e ka komentuar fitoren e Çmimit të madh në Meksiko.

Ai garën e ka filluar nga pozicioni i tretë.

“Rezultat i jashtëzakonshëm. Të gjithë në ekip kanë punuar jashtëzakonisht. Kemi arrit, duke besuar se jemi pas konkurrencës, por megjithatë ia arritëm. Makina ime ishte përfarësisht keq i dëmtuar, gara është treguar si shumë e vështirë. Por unë nuk u tërhoqa”, ka thënë Hamillton.

I pyetur nga gazetarët për trofeun e kampionit, britaniku është përgjigjur:

“Titulli? Nuk më pengon të pres edhe pak. Dua gara, i shijoj ato. Unë që moti kam dashur të fitoj këtu”, ka thënë ai.

Në katër gara deri në fund, Hamillton është bindshëm i pari në renditjen e përgjithshme dhe të dielën në SHBA veçmë mund edhe teoretikisht të sigurojë trofeun e kampionit. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail