Klop: VAR asnjëherë nuk do të jetë 100 për qind i saktë, të gjithë e dinë këtë

Liverpul, 13 nëntor 2019 (MIA) – Trajneri i Liverpulit Jirgen Klop e ka lavdëruar punën e VAR-it, edhe ose konsideron se sistemi do të mund të përmirësohet.

“VAR mund të punojë më mirë. Sistemi asnjëherë nuk do të jetë 100 për qind i saktë, të gjithë e dinë këtë. Megjithatë, ekzistojnë disa punë që nuk funksionojnë siç duhet. VAR duhet të përmirësohet në pjesën e pozicionit jashtë loje dhe luajtjes me dorë. Ka disa ide të mira nga UEFA për atë se si të përballemi me këtë. Pra, të gjithë punojnë në përmirësim”, ka thënë Klop.

Ende sipas tij ka hapësirë për gabime. Këto punë i bëjnë njerëzit. Edhe njerëzit nuk janë të përkryer. Askush nuk kërkon punë të përkryer, ne vetëm synojmë në vendime të drejta, ka shtuar drejtuesi i Liverpulit.

Video- teknologjia është sjell që të ndihmojë gjyqtarët gjatë situatave kontestuese. Ata pas verifikimit të incizimeve mund të ndryshojnë vendimin fillestar. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail